Çin, Amerikan Donanmasını Hackledi | Virüs Temizleme
Virüs Temizleme

Çin, Amerikan Donanmasını Hackledi

11.06.2018
123

 Amerikan Donanması’nın yetkili ağızlarına göre karmaşık donanma ağlarına bir hack saldırısı yapıldı. Bu saldırının detaylarını yetkili isim The Washington Post gazetesine verdi.

Çin kaynaklı olduğu tespit edilen bir saldırı Amerikan Donanması’nın silah planlarını ve geliştirmekte olduğu ordu teknolojilerini ele geçirmiş gibi gözüküyor. Bu bilgiler ise ismini açıklamayan ordu ile ilişiği olan yetkili bir isimden The Washington Post gazetesine rapor olarak gönderildi. Bilgilerin teyidi için basın kuruluşları donanmaya başvurmuş olsalar da bilgi alamadılar.

İsmini açıklamayan yetkilinin sunduğu raporlara göre durum baya ciddi gözüküyor. Karmaşık ağ teknolojisi ile saklanan bu gizli dokümanlar çok gizli olduğu düşünülen askeri teknolojileri içeriyordu. Çin kaynaklı ele geçirilen verilerin toplam boyutunun 614 gigabyte olduğu raporlarda iletilenler arasında.

Sponsorlu Bağlantı

Bu sınırlı bilgileri ulaştıran isim ise adını gizlemenin kendi güvenliği için olduğunu dile getirirken daha fazla detaydan bahsetmenin doğru olmayacağını belirtti.

Sponsorlu Bağlantı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları sonsuza kadar bir cam şişede saklıdır.