iPad internet geçmişi silmek (Safari) | | Virüsleri Temizleme

iPad internet geçmişi silmek (Safari)

Öncelikle hepimize merhaba arkadaşlar virus.temizleme.org olarak bugün ele alacağımız konu iPad internet geçmişi silme Safari geçmişi silme iOs internet geçmişini silme olacak.

Bir web tarayıcısını kullanmaya başladığımız andan itibaren bizlere hız ve veri tasarrufu sağlamak maksadıyla tarayıcılar internet sitelerini cache dediğimiz önbelleklerine kaydederler. Bu önbellekleme işleminin ardından kaydedilen verilerin bir kısmını da kullanıcılara ziyaret ettikleri siteler bağlamında geçmiş başlığı adı altında sunarlar.

Safari internet geçmişini silmek

Gizli mod, gizli pencere gibi bazı tarayıcı sayfalarında ise bu işlemler (ön bellekleme) yapılmaz ve kullanıcıya tarayıcının kayıtları dışı internette gezmesini sağlar. Fakat gizli mod için unutmamak gereklidir ki; gizli sekmeler sadece tarayıcıda kayıt tutulmamasını sağlarlar. Ziyaret ettiğiniz sayfalar halen internet servis sağlayıcınız ve ziyaret edilen site sunucularında kayıt altına tutulabilir.

iPad İnternet Geçmişi Silmek

Apple şirketinin resmi olarak geliştirdiği ve tüm cihazlarında yüklü olarak gelen Safari web tarayıcısının milyarlarca kullanıcısı vardır. Ve bunca insanın aklına ilk kulanımlarda takılan soru ise; “Geçmiş nasıl silinir ?” dir. Şimdi dilerseniz bu sorunun yanıtına bakalım.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir