iPad internet geçmişi silmek (Safari) | | Virüs Temizleme
Virüs Temizleme

iPad internet geçmişi silmek (Safari)

17.12.2017
25

Öncelikle hepimize merhaba arkadaşlar virus.temizleme.org olarak bugün ele alacağımız konu iPad internet geçmişi silme Safari geçmişi silme iOs internet geçmişini silme olacak.

Bir web tarayıcısını kullanmaya başladığımız andan itibaren bizlere hız ve veri tasarrufu sağlamak maksadıyla tarayıcılar internet sitelerini cache dediğimiz önbelleklerine kaydederler. Bu önbellekleme işleminin ardından kaydedilen verilerin bir kısmını da kullanıcılara ziyaret ettikleri siteler bağlamında geçmiş başlığı adı altında sunarlar.

Safari internet geçmişini silmek

Gizli mod, gizli pencere gibi bazı tarayıcı sayfalarında ise bu işlemler (ön bellekleme) yapılmaz ve kullanıcıya tarayıcının kayıtları dışı internette gezmesini sağlar. Fakat gizli mod için unutmamak gereklidir ki; gizli sekmeler sadece tarayıcıda kayıt tutulmamasını sağlarlar. Ziyaret ettiğiniz sayfalar halen internet servis sağlayıcınız ve ziyaret edilen site sunucularında kayıt altına tutulabilir.

Sponsorlu Bağlantı

iPad İnternet Geçmişi Silmek

Apple şirketinin resmi olarak geliştirdiği ve tüm cihazlarında yüklü olarak gelen Safari web tarayıcısının milyarlarca kullanıcısı vardır. Ve bunca insanın aklına ilk kulanımlarda takılan soru ise; “Geçmiş nasıl silinir ?” dir. Şimdi dilerseniz bu sorunun yanıtına bakalım.

 

Sponsorlu Bağlantı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları sonsuza kadar bir cam şişede saklıdır.