Tarayıcı Virüsü Silme, Kaldırma | Virüs Temizleme
Virüs Temizleme

Tarayıcı Virüsü Silme, Kaldırma

27.07.2018
30

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere bazı virüsler tarayıcıları etkileyebiliyor; Opera, Chrome, Mozilla Firefox, Yandex gibi bir çok tarayıcı ile entegre çalışan bu virüsler çok nadir kişisel bilgilerinizi çalmaya yönelik oluyor. Bu malwarelerin geneli reklam virüsü dediğimiz türden virüsler. Kullanıcının kullanım deneyimini kötü yönde etkileyen bilgisayarın kasmasına, donmasına sebep oluyor. Sinir bozucu virüsler olduğunu pekala söylemek mümkün dilerseniz önce virüs hakkında skorumuza bakalım sonrasında çözüme geçelim.

Nasıl Bulaşır ?

Bunun cevabını kısa keseceğim ama size bir ip ucu vereceğim. Bu tür virüsler genelde yasal yollarla bulaşıyor. Şaşırmış olabilirsiniz çünkü bu virüslerin kurulmasına izin veren siz oluyorsunuz ? Nasıl mı ? Örneğin bir setup(kurulum) dosyası indirdiniz next next şeklinde kuruyorsunuz. Fakat orada genelde xx tool bar kurulsun mu diye soru oluyor. Yahut hızlı kurulum seçeneğini seçiyorsunuz burada direk o virüsler kurulmuş oluyor. Bu aşamaları okumanız her kutucuğa onay işareti atmamanız özellikle bu sıralar Yandex.tool kurulduğunu varsayarsak bu tip kelimeleri aklınızda tutarak kurulum işlemlerini daha dikkatli yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantı

Çözüm, Silme, Kaldırma, Temizlenme

Bu tip virüslere karşı en etkili programı sizlerle paylaşıyorum ve nasıl kullanacağını anlatıyorum vereceğim linke giderek öncelikle programı indirmeye başlayın sonrasında o inerken yazıyı okumaya devam edin:

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

  • Uyarı işlem sonrası bilgisayarınız açılıp kapanacak o yüzden çalışmalarınızı kaydetmenizi tavsiye ederiz.

Free Download butonuna basarak indirmeyi direk başlatıyoruz arkadaşlar. Daha sonrasında program yüklendikten sonra direk programı açıyoruz sırası ile: Scan tuşuna bas – Tarama bittikten sonra- Clean Tuşuna Bas- Tüm çıkanları işaretle

Bilgisayarınız bu işlem sonrası kapanıp açılacak karşınıza bir not defteri çıkacak burada yer alan bilgiler silinen virüsleri içermekte. Başka programlara göz atmak isteseniz: vürüs temizleyici yazımızı okuyup en iyi programları öğrenebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantı
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tunç dedi ki:

    Teşekkürler bu virüsle başım beladaydı dediğiniz adımları uyguladım ve tüm o sinir bozucu reklamlardan kurtuldum

    1. Zekican dedi ki:

      Faydalı olabildiysek ne mutlu bize 🙂

Tüm hakları sonsuza kadar bir cam şişede saklıdır.