Press "Enter" to skip to content

Whatsapp Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Whatsapp Virüsü Nasıl Temizlenir ?

Merhaba arkadaşlar,

 Eğer virüs olup olmadığından emin değilseniz ; Telefonda virüs olduğu nasıl anlaşılır ?  ya da Cep telefonuna virüs nasıl bulaşır ?  makalelerimizi okuyabilirsiniz.

 Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Whatsapp virüsü ,  hem whatsapp konuşmalarınızı hem de telefonunuzu tehdit eden bir uygulamadır. Telefonunuzu hackerlara açık hale getirmektedir. Şimdi whatsapp virüsünü nasıl temizleyeceğinizi göstereceğim.

Öncelikle bize bu işlemde yardımcı olacak uygulamanın adı Malware Bytes.

İlk olarak uygulamayı indiriyoruz : İndirmek için buraya tıklayın.

Yükledikten sonra open tuşuna basıyoruz.

daha sonra next butonuna basıyoruz.

Real Time Protection (Gerçek Zamanlı Koruma)’yı aktif ediyoruz.

program sisteminizi tarıyor.

Daha sonra ” Fix now ” diyoruz.

” Run Full Scan ” diyoruz. Burada ben daha önce tarama yaptığm için bu yazıyor olabilir . Sizde farklı bir şey yazıyorsa da buradaki butona tıklayın.

 Program sisteminizi tarayacak. Sisteminizdeki dosya sayısı ne kadar fazlaysa o kadar uzun sürer.Benim yaklaşık 40 dakika sürdü. Bu sırada telefonunuzu kenara bırakabilirsiniz ya da telefonla işinizi de halledebilirsiniz ama telefon sağlığınız için telefonu belli bir süre kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 Virüsleri başka yollardan nasıl temizlerim diyorsanız ; Telefondaki virüsler nasıl temizlenir ? makalemizi ,  başka virüs programlarına da bakmak istiyorsanız ; Telefon için virüs temizleme programları makalemizi okuyabilirsiniz.

 

One Comment

  1. Selami YILMAZ Selami YILMAZ Ekim 2, 2017

    Teşekkürler olay tmm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Virus.Temizleme bir temizleme.org uzantısıdır.