Virüsleri Temizleme

Apple gizli madenciliğe savaş açtı !

12.06.2018
37
Apple gizli madenciliğe savaş açtı !

Kripto para birimlerindeki artış sebebiyle sadece bilgisayar korsanları değil meşru web siteleri ve uygulama sahipleri de gizli madenciliğe göz kırpmış görünüyor. Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan bu durumdan rahatsız olan Apple Mac ve iPhone ‘ları bu durumdan korumak için App Store’da bu tarz şeylere izin vermeyeceğini belirterek , başta “donanım uyumluluğu ” olmak üzere bir çok kısıtlama getirdi.

Güncellenen yönergelere göre  ” Uygulamalar , kendileriyle birlikte çalışan herhangi bir üçüncü taraf reklamı dahil olmak üzere,kripto para madenciliği gibi alakasız süreçleri çalıştırmayabilir . ” mesajı verildi. Güncellemenin geçen hafta gerçekleştirildiği belirtilirken , “Calendar 2 ” isimli uygulamanın 3 günde 2 bin $ madencilik yaptığı söylentisinin süreci hızlandırdığı düşünülüyor.

Kripto para madenciliğine açılan savaşta Apple ilk değil.Geçtiğimiz ay Google, kullanıcıların farkında olmadan dijital para birimleriyle kötüye kullanımı  önlemek için Chrome Web Mağazası’ndan madencilik eklentilerini yasakladı.
Mart ayı sonlarında, Twitter da kendi platformunda kripto-para ile ilgili reklamları engelleme planını duyurdu ve Ocak ayında Facebook, Bitcoin ve ICOs dahil olmak üzere, kripto paralarını tanıtan tüm reklamları yasakladı.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları sonsuza kadar bir cam şişede saklıdır.